Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Лімонченко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Лімонченко В.  
Ф. М. Достоєвський та філософія російського срібного віку / В. Лімонченко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 636. - С. 83-87. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розгорнуто та обгрунтовано тезу: для російського релігійно-філософського ренесансу Ф. М. Достоєвського можна розглядати його парадигмальною основою, задаючи ідеальний прообраз, що має параметри справжнього, первинного та непідробного існування та постає якоюсь мірою як зразкова модель як для постановки проблем, так і для їх певного вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лімонченко В.  
Логіко-смислова експлікація поняття "дискурс" як передумова розрізнення релігійної та філософської свідомості / В. Лімонченко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 692. - С. 8-13. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Виявлено зміст, що привносить застосування слова "дискурс" до завдання розрізнення філософської та релігійної свідомості. Вживання поняття "дискурс" вважаємо виправданим, коли у поле уваги потрапляє проблема зіткнення різних позицій і бажання встановити між ними взаєморозуміння, а не придушення-примус однієї позиції іншою. Отже, коли йдеться про зіставлення філософської та релігійної свідомості, то у поле уваги потрапляють не лише ідеально-сутнісні риси-характеристики деяких інтелектуальних побудов, але вони постають як буттєві феномени, що обгрунтовують та аргументують свою присутність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ю215

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гуманізм. Людина. Пам'ять : матеріали 24-х Міжнар. людинознав. філос. читань (постійнодіючий філос. семінар), 12 - 13 жовт. 2012 р., Дрогобич / ред.: В. С. Возняк, О. А. Ткаченко, В. В. Лімонченко; МОНМС України, Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І. Франка. - Дрогобич, 2012. - 264 c. - укp. - рус.

Розкрито когнітивно-екзистенціальний аспект феномену пам'яті. Розглянуто проблематику пам'яті у контексті феномену ідолопоклоніння. Визначено роль і значення пам'яті в експлікації неявного знання. Описано категорію темпоральності у сучасній науковій картині світу. Проаналізовано консолідуючі можливості пам'яті. Увагу приділено сутнісним проблемам душі у трансформаційному суспільстві. Розкрито сутність і принципи сучасного гуманізму, сучасний контекст вчення Аврелія Августина про душу. Розглянуто філософські засади модернізації змісту вищої освіти України. Охарактеризовано екологічну освіту та духовність українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лімонченко В. В. 
Методологія антропологічного дискурсу православ'я як історико-філософська проблема : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / В. В. Лімонченко; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ, 2014. - 33 c. - укp.

Розглянуто питання методології антропологічного дискурсу православ'я в контексті історії філософії. Досліджено гострі проблеми сучасності: долю філософії та релігії в сучасному інформаційному та глобалізованому суспільстві, питання про окреслення та онтологічний статус людської особистості, підхід до осмислення сучасного стану людини на тлі віщувань постмодернізму. Проаналізовано наріжні антропологічні положення православ'я, зіставлено специфічні риси релігійного та філософського способів осмислення людини, подано аналіз висвітлення антропологічної проблематики у твердженнях представників російського релігійного ренесансу. Викладено думку про те, що звільнення людського розуму від "субстанціалізованого метафізичного розуміння" зменшує його можливості та потенції. Наскрізною ідеєю роботи є обгрунтування установки, яка б приймала до уваги вироблений церквою спосіб виразу християнських істин як те, що дозволяє поглибити логіко-поняттєву структуру та методологічну основу філософії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216 + Ю215

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Слово як осереддя буття : зб. на пошану проф. Тетяни Іванівни Біленко / ред.: В. С. Возняк, В. В. Лімонченко, О. А. Ткаченко; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І. Франка. - Дрогобич : Видавн. від. ДДПУ ім. Івана Франка, 2015. - 312 c. - укp. - рус.

Розглянуто семіотичну стратегію тексту у всесвіті необмеженого семіозису. Розкрито особливості інтерпретації мови у гуманітарному дискурсі ХХ - ХХІ ст. Досліджено універсальні закономірності виникнення і розвитку філософії і теоретичного мислення. Висвітлено проблему синестезії в українській філософській ліриці. Проаналізовано ідеї постмодернізму в українській літературі на прикладі творчості Ю. Андруховича.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лімонченко В. 
Освіта у світлі філософії Аристотеля / В. Лімонченко // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2017. - № 2. - С. 22-30. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Актуальність звернення до Аристотеля обумовлена тим, що він вбачається мислителем, що висловив парадигму західної думки. Висловлено припущення, що увага філософа до початків і є вказівка на необхідність плекання споглядальних засад знання. З цього випливає висновок про згубність ранньої утилітарної спеціалізації, до чого схильна сучасна система освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лімонченко В. 
Творчість та інновація: пам'ять vs інтерпретація / В. Лімонченко // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2018. - № 1. - С. 119-130. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Здійснено аналіз понять "інновація" та "інтерпретація" з метою виявлення мотивації широкого їх вживання, у зв'язку з цим розглянуто методи інтерпретації у сучасному мистецтві. Безмежність інтерпретації розпізнається як безпам'ятство. Встановлено, що пам'ять функціонує як робочий архів для створення "нових комбінацій" і тому перестає зберігати цілісну конкретність подій, вона орієнтована на довільне виділення аспекту, що дозволяє ввести її в систему інших подій для створення корисного ефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лімонченко В. 
Від критики метафізики до відновлення ролі метафізики як критики / В. Лімонченко // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2019. - № 1. - С. 13-25. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Виявлено і обгрунтовано такий режим роботи метафізики, в якому знімається протиставлення догматизму і критицизму, і критичний метод постає не у публіцистично-полемічному аспекті, а як філософсько-логічна робота. Проведений оглядовий аналіз засвідчує оновлення уваги до метафізики як своєрідного режиму роботи розуму. Обгрунтовано, що філософія як робота з феноменами свідомості є неминуче метафізичною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Діалог культур та культура діалогу у добу глобалізації : [колект. монографія] / С. В. Вільчинська, В. С. Возняк, В. В. Лімонченко, З. О. Пасько, М. Ю. Савельєва, Н. Г. Середюк, Т. Д. Суходуб, О. О. Шморгун; ред.: М. Ю. Савельєва, Т. Д. Суходуб; Національна академія наук України. - Київ : Четверта хвиля, 2023. - 309, [5] c. - (Серія "Totallogy-XXI"Totallogy-XXI). - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Проаналізовано трансформації сутності культури у добу глобалізації, окремих змістовних структур культури, зміни характеру діалогу вітчизняної та загальносвітової культур та проблеми закономірностей формування культури діалогу у XXI столітті. Репрезентовано теоретичні та персоналістичні аспекти діалогу. Охарактеризовано культуру діалогічного мислення та світовідношення на основі аналізу проблеми у контексті історії філософії і сучасності. Досліджено екзистенційно-психоаналітичний вимір діалогу культур. Висвітлено діалог як спільне переживання образного контексту. Розглянуто світоглядно-дослідницьку парадигму ціннісно-нормативних засад діалогу культур в умовах глобалізації. Увагу приділено негативному характеру глобальної свідомості та антидіалоговість глобалістичного мислення. Досліджено можливості та контроверсії метафізичних і релігійних обріїв культури як чинників міжкультурної взаємодії. Увагу приділено ментальним засадам української філософсько-поетичної традиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.16 + Ч111.1 + Ю6*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869997 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського